Bugun...
ABD VE İSRAİL DARBEYLE TEHDİT Mİ EDİYOR TÜRKİYE’Yİ?


Mustafa Yürekli
mustafayurekli@gmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 19-12-2017 20:34

ABD ve İsrail, kontrollerinden çıkan Türkiye’yi darbeyle tehdit ediyor..

Mehmet Barlas’ın “Eski günlerde olsaydık şimdiye kadar bir darbe daha gelirdi[1] başlıklı yazısının aşağıdaki kısa özeti, Türkiye’nin Kudüs üzerinden İslam Birliği politikasına ABD ve İsrail’in tepkisini ortaya koymaktadır:

“Eski günlerden birinde yaşamakta olsaydık şu ana kadar herhalde bir askeri darbe daha gerçekleşmiş olurdu. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın hem Amerika'ya hem de İsrail'e rest çekmesinin bedeli böyle ödenirdi. Darbe sonrasında da vesayetçi kurumların temsilcilerinden oluşan bir hükümet kurulur ve anayasa lağvedilirdi. Bu darbenin resmi gerekçesi de "Atatürk ilkelerine bağlılık" olarak açıklanırdı.

Ancak oyun sahnelenemese bile, yapımcılar ve yönetmenler, çalışmalarını sürdürmekteler. Çünkü dünya mahallesinin kabadayıları olan Amerika'nın ve İsrail'in, Türkiye gibi önemli bir Ortadoğu ülkesinin kendi başına kararlar almasını ve ittifaklar kurmasını kabul etmeleri mümkün değil.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlılığı sayesinde bugünlerdeki oyun girişimlerini etkisizleştirmeyi başardı. Kudüs konusundaki kararlılığımız bile başlı başına bir büyük olaydı... Ama bilelim ki oyunlar bitmiyor. ABD ve İsrail'e çok açık biçimde karşı olmak, onlar tarafından kabul edilmesi imkânsız durumdur. Ortadoğu'da Mısır gibi, Suudi Arabistan gibi ve Körfez ülkeleri gibi müttefikleri de, böyle başkaldırıları kabul etmezler.

Özetle sürekli uyanık olmamız gerekiyor. Eşkıyanın gece ne yapacağı belli olmaz...”

Mehmet Barlas, fark edildiği gibi bu yazısında, gayet anlaşılır bir dille İsrail ve ABD ile arayı açıp savaş ilan ettiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı darbeyle hatta ölümle tehdit etmiyor mu?

Yazıda belirtilen, “Eski günlerden birinde yaşamakta olsaydık şu ana kadar herhalde bir askeri darbe daha gerçekleşmiş olurdu. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın hem Amerika'ya hem de İsrail'e rest çekmesinin bedeli böyle ödenirdi”  cümlesiyle, “İsrail ve ABD’ye rest çektin ya bedelini ödeyeceksin” demeye getirmiyor mu ve Erdoğan’ı darbeyle tehdit etmiyor mu küstah Barlas?

“Ancak oyun sahnelenemese bile, yapımcılar ve yönetmenler, çalışmalarını sürdürmekteler” diyen Barlas, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “ 15 Temmuz’un arkasındaki küresel güç yeni bir darbe için düğmeye bastı!” demiş olmuyor mu?

“Özetle sürekli uyanık olmamız gerekiyor. Eşkıyanın gece ne yapacağı belli olmaz...”  cümlesiyle açıkça , “Geceleri artık sana rahat uyku yok. Eşkıya ilan ettiğin İsrail ve ABD bir gece ansızın senin için gelebilir” mesajını Erdoğan’a iletmiyor mu Barlas?

Sabah gazetesindeki köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit etme cesaretini mi gösteriyor Mehmet Barlas? Hiç şüphesiz bu “dirayet”li uyarıyı İsrail davasına olan adanmışlık ruhuyla yapmaktadır..

Mehmet Barlas, ABD ve İsrail’e sırtını dayamanın şımarıklığıyla ve onlar adına Türkiye’yi darbeyle tehdit etmiyor mu sizce de?  

 

 

[1] Mehmet Barlas, “Eski günlerde olsaydık şimdiye kadar bir darbe daha gelirdi”, 16 Aralık 2017’de, https://www.sabah.com.tr/yazarlar/barlas/2017/12/16/eski-gunlerde-olsaydik-simdiye-kadar-bir-darbe-daha-gelirdiBu yazı 2028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI