Bugun...


Guterres'ten son dakika Gazze açıklaması! Korkunç bilgiyi tüm dünyaya duyurdu
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Dünyanın en aç 700 bin insanının beşinden dördü (Gazze'de) bu küçük toprak parçasında yaşıyor" dedi. BM'de İsrail'in uluslararası çağrılara artık uymak zorunda olduğunu duyurdu.

facebook-paylas
Tarih: 14-02-2024 01:13
Guterres'ten son dakika Gazze açıklaması! Korkunç bilgiyi tüm dünyaya duyurdu

İsrail'in, Filistin ve Gazze Şeridi'ndeki katliam saldırıları hız kesmeden devam ederken Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Guterres'ten çarpıcı bir Gazze açıklaması geldi.

Guterres'ten son dakika Gazze açıklaması! Korkunç bilgiyi tüm dünyaya duyurduGuterres'ten son dakika Gazze açıklaması! Korkunç bilgiyi tüm dünyaya duyurdu

'İSRAİL HÜKÜMETİ ARTIK ZORUNDA'

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail'e Refah'a yönelik kara saldırısının katliama yol açabileceği uyarısında bulunarak, İsrail hükümetinin artık uluslararası toplumun çağrılarını duymak zorunda olduğunu bildirdi.

'DÜNYANIN EN AÇ 700 BİN İNSANININ BEŞİNDEN DÖRDÜ GAZZE'DE YAŞIYOR'

Guterres, Dünyanın çatışma ve açlık arasındaki yıkıcı ilişkinin örnekleriyle dolu olduğuna işaret eden Guterres, "Gazze'de kimsenin yeterli yiyeceği yok. Dünyanın en aç 700 bin insanının beşinden dördü bu küçük toprak parçasında yaşıyor." dedi.

'REFAH'TA BÖYLE BİR SALDIRININ KORKUNÇ SONUÇLARI OLUR'

İsrail'in Gazze'nin Refah kentine yönelik kara harekatıyla ilgili Guterres, "Gazze'deki insani yardım ulaşımına ilişkin koşulların kötüleşmesinden derin endişe duyuyorum." açıklamasında bulundu.

İnsani yardım çalışanlarının İsrailli yetkililerle yürüttüğü "önden bilgilendirme" sisteminin ise etkili bir şekilde çalışmadığını belirten Guterres, "Refah'a yönelik topyekun bir saldırı gerçekleşmeden esirlerin serbest bırakılması ve çatışmanın durması için müzakerelerin başarı olmasını içten diliyorum. İnsani yardım sisteminin de bulunduğu Refah'ta böyle bir saldırının korkunç sonuçları olur." uyarısında bulundu.

Guterres'ten son dakika Gazze açıklaması! Korkunç bilgiyi tüm dünyaya duyurduGuterres'ten son dakika Gazze açıklaması! Korkunç bilgiyi tüm dünyaya duyurdu
Kaynak: Haber 7YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
YUKARI