Bugun...
AK PARTİ’YE ‘DERİN BAĞLAR’LA BAĞLI OLAN KADEŞLERİME


Prof.Dr. Ömer Özyılmaz
 
 

facebook-paylas
Tarih: 27-07-2022 20:44
Ülkemizde, Milletimize hep zulmetmiş; inancına, tarihine ve kültürüne düşman olmuş, O’nun hayrına ve yararına yapılacak her şeye karşı çıkmış ve çıkmakta olan bir CHP gerçeği vardır. Milletimiz onu çok iyi bilir, tanır ve gereğini yapar. Ancak bu CHP gerçeğini, CHP’li olduğunu düşünenlerin %95’i bilemezler. Biz de onları asla kınamayız, çünkü onlar bilseler o çağdışı ve zararlı partiden vazgeçerler, uzak dururlar. Günümüzde CHP gerçeğini bilen ve ona bağlı olan elitlerin de bedenleri buralı ama ruhları ve dünya görüşleri bu milletten kopuk; sömürgeci, katil, inkarcı ve baskıcı Batı’ya aittir; oranın gönüllü kulu, kölesidirler.
20 yıldan beri gece gündüz durmadan çalışan Reis’in öncülüğündeki Ak Parti Hükümetlerinin Milletimizi manen ve maddeten kalkındırma çalışmalarına karşı, çok özet olarak özelliklerinden bahsettiğimiz CHP, her zaman olduğu gibi yalan, iftira, engelleme ve karalama kampanyasıyla muhalefet yapmaktadır.
CHP bu kampanyayı üç koldan yürütmektedir:
1- Yapılan İşleri Engellemek:
Ak Parti, Milletimizin yararına olan doğru ve yararlı işleri daha fazla yapamasın, Milletimiz manen ve maddeten kalkınmasın diye her zaman engel olmaya çalışmış, bir kısmını da engellemiştir. Özellikle Cumhurbaşkanlığı CHP’nin elinde iken bu engellemeyi daha çok yapmıştır.
2- Yapılan İşleri Karalamak:
Bu engellemelere rağmen Ak Parti’nin gerçekleştirdiği bütün olumlu ve Milletimiz için yararlı olan yatırımlara ve eserlere, istisnasız her zaman karşı çıkmış; o yatırım ve eserlerin çok önemli ve çok yerinde olduğunu bilmesine rağmen, sırf milletimizin yürüyüşünü engellemek o eserleri itibarsızlaştırmak, milletimizin gözünden düşürmek, böylece Milletimizle Ak Parti arasına girmek için yoğun bir 5. Kol faaliyeti yürütmüştür.
3- Ak Parti Hükümetlerinin Yaptığı İşlere Sahip Çıkmak:
CHP 20 yıldan beri, Ak Parti’nin yaptığı yüzlerce yararlı, faydalı ve güzel işleri engellemeye ve karalamaya çalışmanın kendisine bir yarar sağlamadığını ve bundan sonra da sağlamayacağını görünce yeni bir taktik geliştirmiş ve onları ‘ben söyledim yaptılar’ diyerek sahiplenmeye başlamıştır. Son günlerdeki taktiği bunu göstermektedir.
İşte Ak Parti, bir yandan ülkemizi manen ve maddeten kalkındırma çalışması yapmakta, bir yandan da Milletimiz adına bu gerici, çağdışı, kültür ve medeniyetimizin düşmanı CHP ile bu mücadele etmektedir. CHP’nin yürüttüğü 5. Kol faaliyetinin toplumda oluşturduğu etkiyle kimi siyasetçi, gazeteci, bürokrat vb gibi ‘yakın’ arkadaşlarımız, bu mücadeleye Millet adına katkı sunmak yerine, yaptığı binlerce güzelliğe ve mükemmelliğe rağmen Ak Parti’yi eleştirmekte hatta sonunda kendilerinin de üzülecekleri ithamlarda bulunmaktadırlar. Üstelik bunu iyi niyetle ve katkı yapmak için yaptıklarını da ifade etmektedirler. Halbuki yapılan bilimsel araştırmalar, öyle zannedildiği gibi eleştiri hastalığının faydalı değil, aksine sadece moral bozma, çalışma azim ve aşkını kırma, teşkilatta soğukluk meydana getirme gibi olumsuzlukları doğurmaktan başka bir işe yaramadığını göstermektedir. Üstelik bizim her zamankinden daha çok DAVAYA ve birbirimize inanmaya; birbirimize sarılmaya, kenetlenmeye; dava aşkına, şevkine ve azmine ihtiyacımız vardır.
Rabbimiz ne buyurur:
‘Üzülmeyin, gevşemeyin, inanıyorsanız siz en üstünsünüz’ (Âl-i İmran, 139). Enfal Suresi de, ‘Birbirinize düşmeyin (çekişmeyin), sonra zayıflarsınız ve zaferi elden kaçırırsınız’.
Kimileri de bu eleştirileri abarta abarta gözünde büyüttüğü abartılarının etkisinde kalarak cepheyi değiştirmektedir. Bu cephe değişimi sıradan bir iş değildir; varsa bile Ak Parti’nin rahatlıkla düzeltilebilecek hatalarından kaçıp, CHP’nin hıyanetlerine ortak olmaktır. Bunu çok iyi düşünmek gerekir. Tarih te Millet te Rabbü’l Alemin de bunu asla affetmez.
Değerli Dostlar, zaman, yapılan bu kadar güzel işleri görmezden gelip, iyi niyetle de olsa kendimizi yani Ak Parti’yi eleştirme ve itham etme, dolayısıyla Milli yürüyüşü sekteye uğratma zamanı değildir. Zaman, cephe değiştirme zamanı değildir. Zaman, ilk günkü gibi, Reis’in öncülüğünde düşünceyi ve aksiyonu birleştirerek hem yapılmış olan haklı, doğru, yararlı ve yerinde hizmetleri anlatarak yaygınlaştırma, hem yeni yeni projelerle onları daha da geliştirme, hem de bu güzel gelişmeleri engellemek isteyen CHP’ye, içerideki ve dışarıdaki desteklerine/yandaşlarına iyi bir ders verme, onlara karşı birlikte mücadele etme zamanıdır.
Unutmayalım, siyasete girdiğimizde bizim ilk hedefimiz, ülkemizdeki vesayet düzenini yıkmak, Millet iradesine dayalı bir devlet yapısı kurmaktı. Hamdolsun bunu ve daha fazlasını büyük ölçüde başardık. Daha da ileriye yönelik vizyonumuz, ilk günkü gibi canlı ve diri durumdadır. Ancak vesayet düzeninin bir kolu olan CHP eliyle, cephe değiştirenleri de yanına katarak o meş’um düzen yeniden hortlatılmak istenmektedir. Bu kadar çalışmadan, bu kadar yol aldıktan sonra ilk günkü ideallerimizden vaz mı geçeceğiz. ASLA, ASLA ASLA.
O HALDE DURMAK YOK, KOŞMAYA DEVAMMMM.


Bu yazı 3007 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI